glede na vojno situacijo v Ukrajini in humanitarno katastrofo ne daleč od nas, vas v sodelovanju z Mestno občino Ljubljana in Rdečim križem Slovenije ter Slovensko Karitas, pozivamo k zbiranju humanitarne pomoči za otroke na vojnem območju Ukrajine.

Materialno pomoč v:
• hrani (originalno zapakirano, rok uporabe vsaj 6 mesecev),
• pripomočkih za osebno higieno,
• kompletih prve pomoči oz. materialu za prvo pomoč;
bomo zbirali v vseh 5 hišah našega vrtca v garderobah v namenskih škatlah in sicer od torka, 22. 3. 2022 do četrtka, 24. 3. 2022.

Zbiramo predvsem suho ali trajno zapakirano osnovno hrano, ki ne potrebuje hlajenja (otroška hrana, sokovi, testenine, mleko ipd.), higienske pripomočke (pralni prašek, milo in šampon za osebno nego, zobna pasta in ščetke, ženski vložki), higienske robčke in otroške plenice in komplete prve pomoči ter povoje.

Naša hišnika bosta vso zbrano materialno pomoč v petek, 25. 3. 2022, odpeljala v Logistični center na Rojah.

Z željo, da bi vsaj malenkost lahko pomagali otrokom oz. ljudem v stiski, ki je posledica vojne, se vam za vaše sodelovanje v naprej zahvaljujemo.

Barbara Novinec,
ravnateljica