v zadnjih tednih opažamo, da vse več staršev v vrtec vozi otroke, ki niso v primerni zdravstveni kondiciji za vključevanje v skupinsko vzgojno-izobraževalno delo v vrtcu. Čeprav otroci nimajo vročine, driske ali bruhanja, veliko otrok v posameznih skupinah močno kašlja, ima gnojni izcedek iz nosu in niso razpoloženi za vključevanje v dnevne dejavnosti.

Obveščamo vas, da bomo v prihajajočih tednih in mesecih zelo pozorno spremljali vse pojave bolezenskih znakov pri otrocih in jih bomo, tudi v primeru, da ne bodo imeli vročine, temveč le pogoste napade kašlja ali stalnega gnojnega izcedka iz nosu, pošiljali v domačo oskrbo. Zagotavljanje zdravega in varnega vrtčevskega okolja je naša prioritetna naloga s katero želimo enakovredno poskrbeti za vse vključene otroke, zato vas prosimo za sodelovanje in razumevanje. Verjamemo, da so strokovni delavci oddelka, ki z otrokom preživijo več ur dnevno, upravičeni vašega zaupanja o presoji zdravstvenega počutja otroka v času bivanja v vrtcu in vam bodo posredovali informacije, ki so v korist vašega otroka.

Zavedamo se, da smo se vsi skupaj znašli v izjemno neprijetni zdravstveni situaciji, vendar iz te lahko izidemo le s skupnim sodelovanjem. Prvi in hkrati najučinkovitejši korak je upoštevanje dejstva, da bolni otroci ne sodijo v vrtčevsko okolje, zato vas pozivamo, da v skrbi za zdravje vseh, v vrtec pripeljete samo zdrave otroke.

Z željo po ohranitvi polnega delovanja vzgojno-izobraževalnega programa v vrtcu in zdravja vseh, vas prijazno pozdravljamo.

Maja Berlic, vodja PZHR